KONST / Litografier / Färglitografi 14797089
nr 1479 7089
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Signerad, numrerad 169/325, daterad 1986, flicka. Färglitografi, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 65x82 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:13:47
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg